Nogomet u Kašini počeo se igrati oko 1960 godine. Tada je osnovan Nogometni klub “Borac”. Iz 1960 god ostala je zabilježena prijateljska nogometna utakmica između NK Borac i NK Tempo (Zagreb), koja se igrala na igralištu na starom sajmištu u Kašini, a završila je rezultatom 1:4. NK Borac se nije dugo održao kao organizirani klub i nije se natjecao u službenim ligama ZNS.

Sadašnji nogometni klub „KAŠINA” osnovan je u lipnju 1974 godine na inicijativu tadašnje omladinske organizacije Kašina, a posebno Slavka Podgorskog, Vlade Cetina i Ivana Balaška, koju inicijativu su podržali tadašnji nogometni zaljubljenici.

Godine 1984 dogovorena je suradnja između NK KAŠINA i Zanatske zadruge PRIGORJE PROGRES iz Sesveta radi suradnje u organiziranju i provođenju sportske djelatnosti. Tada se klub transformira u Sportsko društvo „PRIGORJE PROGRES”, koje ima u sastavu Nogometni klub PRIGORJE PROGRES i novoformirani Ženski rukometni klub „PRIGORJE PROGRES” koji je djelovao 5 godine do 1989 god. Ova suradnja trajala je do 1990 god, kada zadruga prestaje sa sufinanciranjem, a SD „PRIGORJE PROGRES” na skupštini održanoj 07.10.1990 god mijenja ime u SD „KAŠINA”. Klub i nastavlja s radom u okviru SD „KAŠINA” sve do 1996 god. Na Skupštini kluba održanoj 01.12.1996 god, SD „KAŠINA” mijenja organizacijski oblik u Nogomeni klub „KAŠINA” pod kojim nazivom djeluje i danas.

Nakon osnivanja 1974 god klub se uključio u natjecanje samo sa seniorskom ekipom, a nakon dvije godine formirana je juniorska ekipa i uključena u natjecanje. Pionirska ekipa je formirana 1982 godine. S tri ekipe klub je nastupao sve do 1996 godine kada smo oformili ekipu mlađih pionira.  Nadalje limači su osnovani 2007 god, zagići 2008 god i kadeti 2011 god. Klub je imao ekipu veterana od 1984 do 1991 god kada je rasformirana, a ponovo je formirana 2010 god. Sada klub ima u natjecanju sve dobne uzraste za koje ZNS organizira natjecanje.